Zaujímavosti

Aká je cena prístrešku alebo pergoly

Na to, aby ste sa pustili do výstavby pergoly je dôležité poznať faktory, ktoré ovplyvňujú tvorbu cien. Výsledná suma sa skladá z rôznych položiek. Ich poznanie má rozhodujúci vplyv na plánovanie a zostavovanie konkrétneho rozpočtu. Do hry vstupujú rôzne prvky, ktoré formujú celkové náklady na váš projekt pergoly alebo iného druhu prístrešku. Dnes vás s nimi zoznámime.

Čo ovplyvňuje náklady na výstavbu pergoly?

Prvým a rozhodujúcim faktorom sú rozmery. Veľkosť konštrukcie, vrátane jej šírky, dĺžky a výšky, bude mať významný, ak nie rozhodujúci, vplyv na celkovú sumu, ktorú budete musieť do pergoly investovať. Väčšie pergoly si pochopiteľne vyžadujú viac materiálu, a tiež práce a času na výstavbu, čo vedie k vyšším nákladom. Výber materiálov výrazne ovplyvňuje náklady na stavbu prístrešku. Každý z bežných materiálov používaných na stavbu pergol, vrátane dreva, vinylu a hliníka, má svoje vlastné cenové rozpätie. Dnes je praktickejšie zamerať sa na moderné materiály, najmä hliník, ktorého prednosťou je trvácnosť a minimálna údržbovosť.

Takže vstupné náklady sa vám vrátia nie len vo financiách, ale aj v čase, ktorý by ste boli nútení stráviť renováciou. Ďalším faktorom je zložitosť dizajnu a tvar konštrukcie. Prepracované návrhy so zložitými detailmi, komplikovanými tvarmi, krivkami alebo dekoratívnymi prvkami s určitosťou vyžadujú viac práce a odborných znalostí, čo vedie k zvýšeným nákladom. Jednoduché a priamočiare návrhy konštrukcie vo všeobecnosti pomáhajú udržať náklady na výstavbu nižšie. Dôležitú rolu hrá aj príslušenstvo, doplnky a konkrétne detaily. Dodatočné funkcie a prílepky, akými sú osvetlenie, ventilátory, rôzne zásteny na ochranu súkromia alebo vstavané sedenie a nábytok, môžu zvýšiť priemerné náklady na pergolu aj o viac ako tridsať percent.

Každý doplnok prispieva k celkovému rozpočtu, preto ho dôkladne zvážte a hľadajete menej nákladnú a v mnohých prípadoch aj efektnú alternatívu. Radšej investujte do kvalitného materiálu, detaily môžete dolaďovať aj neskôr. Nemenej dôležitá je aj cena práce a inštalácie. Väčšina renomovaných výrobcov prístreškov zabezpečujú montáž, ale môžete si zvoliť aj vlastných majstrov alebo si prístrešok zhotoviť svojpomocne. Náklady na odborné inštalovanie síce zvýšia cenu pergoly, ale zabezpečia, že bude všetko osadené tak ako má pod dohľadom profesionálov.

Využite dostupné možnosti

Predstavu o základnej cene pergoly si môžete jednoducho vytvoriť aj samy využitím online konfigurácie, kde si ľahko zistíte orientačnú cenu a dopyt. Konkrétne pergola Astra ponúka na výber z viacerých možností podľa predstáv klienta. Či už chcete menšiu alebo väčšiu veľkosť alebo materiál, jednoducho tam nájdete odpovede na svoje otázky.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať