Zasklenie

Ako môže zasklenie altánku polykarbonátom transformovať vaše záhradné sedenie

Pokiaľ ide o projekty záhradného zasklenia altánku, sklo bolo zakaždým hlavným materiálom. Po stáročia patrilo k nosným prvkom väčšiny požiadaviek na zasklenie. Túto okolnosť je možné pripísať najmä nedostatku iných alternatív. Zmenu priniesol príchod nových materiálov. Polykarbonát má optický výkon ako sklo, ale bez mnohých jeho nevýhod. Bližšie sa pozrime sa na polykarbonátové zasklenie a podiskutujme o tom, prečo by sa malo brať do úvahy pri projektoch zasklenia altánku.

Benefity polykarbonátového zasklenia

V porovnaní so sklom, ktoré môže byť krehké, ťažké a menej účinné z hľadiska izolácie, tu vstupuje do hry polykarbonátové zasklenie, ktoré ponúka modernú a odolnejšiu alternatívu. K jeho hlavným výhodám patrí trvanlivosť, vďaka ktorej má asi 200-krát väčšou odolnosťou proti nárazu ako sklo. Jednoducho sa s ním manipuluje a je nenáročný na inštaláciu. Je ľahší ako podobné druhy tradičného skla, preto sa s ním dobre pracuje. Polykarbonát je flexibilný aj pre zakrivené povrchy a môže sa doň rezať a vŕtať aj na mieste.

Čo sa týka svetelnej priepustnosť má polykarbonátové zasklenie podobné vlastnosti ako sklo. Vďaka tomu je ideálnou voľbou pre záhradné projekty, ako sú altánky alebo skleníky. Energetická účinnosť je mimoriadne vysoká, jeho izolačné vlastnosti sú lepšie ako tradičné sklo. Navyše je všestranne využiteľné, ponúkané v rôznych hrúbkach, typoch (plné a viacvrstvové) a farbách. Celkovo sú výhody polykarbonátu v porovnaní so sklom mnohonásobné. Je robustnejší, ľahšie sa s ním pracuje a je dostatočne všestranný na použitie v akomkoľvek projekte a to aj v prípade zasklenia altánku.

Krištáľovo čistá voľba pre záhradné priestory 

Vonkajšie priestory odolné voči poveternostným vplyvom môžu byť vylepšené začlenením priepustnosti svetla a izolačných vlastností polykarbonátu do vášho altánku alebo pergoly. Zasklením altánku získate vynikajúcu priepustnosť svetla, odolnosti proti nárazu a izoláciu. Polykarbonátové zasklenie môže byť cenovo výhodnou a kvalitou primeranou alternatívou skla.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať