Tipy a triky

Ako môžem udržiavať svoju pergolu alebo prístrešok?

Nič sa nevyrovná ľadovému nápoju v tieni po dlhom letnom dni. Vyložte si nohy a vychutnajte si svieži chladivý vánok pod vašou nádhernou pergolou. Údržba je však nevyhnutnou súčasťou vlastnenia pergoly, pretože zachováva vzhľad dreva či iného materiálu a predlžuje jeho životnosť. Dobre vieme, aké sú moderné rodiny vyťažené.

Investícia do kvalitnej konštrukcie znižuje následné nutné výdavky na opravy.

Jednoduchá údržba pergoly

Pred stavbou altánku alebo zimnej záhrady si nazbierajte čo najviac informácií. To vám pomôže vytvoriť si názor a predstavu o tom ako sa následne o dané priestory starať. Máte obavy, koľko údržby si pergola vyžaduje? Dobrou správou je, že kvalitné pergoly sú nenáročné na údržbu! Ak má vaša pergola vrchnú časť z polykarbonátu, bude blokovať UVA a UVB lúče, čím je chránený vlastný materiál aj vonkajší nábytok pred poškodením slnkom. Nohy a časti rámu pergoly, ktoré vyčnievajú, budete musieť ešte každých 3 až 5 rokov upraviť moridlom na báze oleja. Drevo nemusíte nijako pripravovať, stačí znovu naniesť lazúru.

Bez ohľadu na materiál vašej pergoly je dôležité ju pred farbením opláchnuť hadicou, aby ste dosiahli hladký povrch. Neodporúčame používať tlakový čistič, pretože môže poškodiť vlákna mäkkého dreva a môže spôsobiť šmuhy na dreve. Dôležité je vyčistiť všetky plesne a škvrny, pretože vonku je vlhko. Taktiež je potrebné odstrániť škvrny. Okrem ľahkého čistenia pergoly nemusíte robiť žiadne ďalšie výrazné kroky. Každých pár rokov, keď sa zdá, že to vaše drevo potrebuje, po pravidelnom čistení naneste nový náter. Ak si všimnete nejaké nové úlomky alebo veľké praskliny, možno ich budete musieť vyplniť pružným dreveným plnivom, ktorého farba zodpovedá vašej farbe. Je tiež dôležité pravidelne kontrolovať upevňovacie prvky, či sú stále pevne utiahnuté.

Strihajte vinič a lístie

Mnoho ľudí má liany rôznych popínavých rastlín, ktoré rastú pozdĺž ich pergol. Zelené lístie môže oživiť pergolu, ale treba mať na mysli, že rastlina po istom období zhustne a pridá pergole na váhe. Udržiavanie upraveného lístia pomôže zvýrazniť krásu vašej pergoly a zabráni poškodeniu zbytočnou váhou. Ak by ste si radšej odskočili do tieňa s mrazivým nápojom, zavolajte nám a nechajte údržbu na nás.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať