Tipy a triky Zaujímavosti

Zopár úžasných nápadov pre modernú pergolu

Hľadáte spôsob, ako pridať vonkajší tieň do vašej záhrady a zároveň zmodernizovať priestor? Poďme hovoriť o pergolách. Existuje viacero nápadov na vonkajšie obytné priestory, ale pergoly ponúkajú úplne bezkonkurenčnú praktickosť a štýl.

Moderná pergola

Pergola je vonkajšia konštrukcia, ktorá sa zvyčajne skladá zo stĺpov alebo stĺpikov, ktoré nesú strešnú mriežku z priečnych trámov a otvorenú mriežku. Často sa používa na vytvorenie tieňovaného priechodu, chodníka alebo posedenia v záhradách alebo terasách, ktoré poskytujú pocit uzavretosti a zároveň umožňujú priechod vzduchu a svetla. Pergola tiež poskytuje tieň a ochranu pred slnečným žiarením, vďaka čomu je vonkajší priestor pohodlnejší. Príjemne schladí za horúcich sparných dní. Moderné pergoly modifikujú tradičnú štruktúru a priestor, aby zostal krásny a funkčný na rozličné udalosti. Existuje viacero rôznych spôsobov ako si pergolu pretvoriť podľa seba a svojich predstáv. Nižšie prejdeme našimi obľúbenými nápadmi na moderné a zaujímavé pergoly do záhrady.

Zakryte rohový kútik

Pergola môže pomôcť definovať a zatraktívniť rôzne vonkajšie priestory. Zlepšuje stolovanie aj leňošenie a vytvára tak pocit štruktúry a organizácie vo vašej zadnej záhrade. Ak chcete, môžete nechať pergolu vyniknúť ako stredobod dvora alebo záhrady. Alebo zvážte umiestnenie pergoly do rohu. Dobre navrhnutá rohová pergola môže vytvoriť intímny, útulný a odľahlý priestor na relaxáciu a únik od zhonu každodenného života. Navyše, keď je pergola blízko vášho domu, pravdepodobne ju budete používať častejšie a kvalitnejšie.

Nastavte si náladu pomocou LED svietidiel

Väčšina pergol je skvelá a najčastejšie využívaná na to, aby vás zatienila a ochladila, keď je vonku slnko. Čo ak chcete zostať vonku aj po zotmení? LED svietidlá do pergoly dokážu vytvoriť romantickú atmosféru alebo udržať párty v plnom prúde. Navyše pomocou diaľkového ovládača si jednoducho nastavíte farbu a stlmenie svetiel podľa seba a svojej konkrétnej nálady.

Vytvotre si relaxačnú zónu

Jedným z hlavných účelov pergoly je poskytnúť tieňovaný priestor na relaxáciu. Ak je vaším cieľom relax, nezabudnite vybaviť priestor pod pergolou pokojným dekorom a nábytkom. Či už ide o záhradné sedacie súpravy s mäkkými a plyšovými čalúneniami, ležadlá, hojdacie siete alebo dokonca aj vírivky. Ozdobte priestor mäkkými vankúšmi neutrálnej farby alebo prikrývkami, aby ste vytvorili pokojnú atmosféru. Zapojte fantáziu a vyčarujte rozprávkový svet.

Vsaďte na zeleň

Na drevených aj kovových pergolách sa skvelo vynímajú popínavé rastliny, napríklad ruže, zemolez ci vistéria. Tie dokážu poskytnúť dostatočný tieň a vytvoriť oázu pokoja. Existuje ešte množstvo iných zaujímavých nápadov pre dizajnové pergoly. Záleží od vášho životného štýlu a preferovaných aktivít.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať