Tipy a triky

Zopár zaujímavých záhradkárskych rád pre zimnú záhradu

Je súčasťou vášho bývania zimná záhrada? Mnohí Vám môžu závidieť. Určite ju využívate v každom ročnom období na oddych a relax. Môže mať však aj praktický úžitok? Prinášame zopár tipov od skúsených záhradkárov, čo všetko je do zimnej záhrady vhodné.

Výsadba cibuľových kvetov, trvaliek či bylín

Cibuľky sú najlepším priateľom začínajúceho záhradníka! Milujú ísť do zeme počas chladnejších mesiacov. Cibuľky nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť ani komplikovanú zálievku. Pestujú sa ľahko a dodajú vyvýšeným záhonom v zimnej záhrade farbu predovšetkým začiatkom sezóny. Ak chcete mať krásnu farebnú a zelenú zimnú záhradu na viac rokov stavte na trvalky. Dbajte na výber vhodného miesta, aby kvety prežili a vytvorili spoločnú harmóniu. Pre každú gazdinku sú dôležité aj bylinky. Dodajú chuť a vôňu nie len v jedlách a nápojoch, ale aj v presklenom obytnom priestore. Bylinky taktiež musia mať svoje správne stanovište a výdatnú zálievku.

Všetka burina musí preč

Aj keď to nikoho neteší, pletie buriny je pre zdravý vzhľad kvetov a rastlín nevyhnutný. Takisto ovplyvní celkový dojem zo zimnej záhrady. Práce si môžete uľahčiť použitím mulčovacích zmesí rôznych farieb, ktoré vytvoria bariéru proti zarastaniu a okrášlia priestor.

Nebojte sa nábytku a doplnkov

Aj samotný kvetináč alebo vyvýšený záhon môže vyzerať gustiózne. Závisí to od vášho vkusu a preferovaného štýlu zimnej záhrady. Krásnym kúskom môže byť fontána, ktorej zurčanie a farebné svetlá pôsobia upokojujúco. Ak ste šikovný, môžete si dokonca vytvoriť vlastnú fontánu alebo iné doplnky. Nezabudnite ani na vhodné zvolený záhradný nábytok. Poobzerajte sa po okolí, navštívte záhradné centrá a načerpajte inšpiráciu. Všetko to vytvorí vo vašej zimnej záhrade krásny dojem. Navyše budete mať radosť z vlastných kvetov, ktoré si tam dopestujete.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať