Tipy a triky

Ako si vybrať správnu pergolu pre vašu záhradu?

Pergola poskytuje tienenie a dekoráciu pre vašu záhradu. Pergoly sa odlišujú podľa tvaru, veľkosti, materiálu, umiestnenia a dizajnu.

Na začiatok je vhodné na aký účel bude slúžiť vaša pergola. Pergolu si vyberte podľa toho či ju chcete využivať na relax, zábavu alebo pestovanie rastlín. Je vhodné myslieť aj na ďalšie vlastnosti pergoly akými sú: dostatočný priestor, pohodlie, ochrana pred poveternostnými podmienkami.

Sklenené pergoly sú moderné a elegantné, ale môžu byť náročné na čistenie a zvyšovať teplotu v interiéri.

Dizajn

Pergolu si možete prispôsobiť podľa štýlu vášho domu a záhrady. K modernému bungalovu sa najviac hodí hliníková alebo kovová pergola. Napríklad, ak chcete mať pergolu s moderným a elegantným vzhľadom, môžete si vybrať pergolu s bioklimatickou strechou, ktorá sa dá naklápať podľa požadovanej intenzity svetla a vzduchu.

Umiestnenie pergoly

Pred výberom pergoly je dôležité zmerať priestor vo vašej záhrade kde má byť umiestnená. Pri tomto kroku zohľadnite veľkosť a tvar pergoly, ktorá sa hodí na dané miesto. Tiež je potrebné myslieť na bezpečné prichytenie pergoly. V prípade malého priestoru na záhrade, môžte si vybrať pristavenú pergolu, ktorá sa opiera o stenu vášho domu a tak šetrí miesto. Ak máte veľkú záhradu alebo bazén, môžete si vybrať samostatne stojacu pergolu okrúhleho tvaru, ktorá sa dá umiestniť kdekoľvek a vytvoriť samostatný obytný priestor.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať