Zaujímavosti

Orientácia zimnej záhrady v závislosti od svetových strán

Pochopenie a aplikácia umiestnenia svetových strán vo vzťahu k vášmu domu a zimnej záhrade je jednou z najzákladnejších zručností. Práve orientácia a umiestnenie zimnej záhrady prinášajú najväčší úspech a úžitok vytvoreného priestoru. Steny orientované na juh dostávajú celodenné slnko a naopak steny orientované na sever sú zatienené.

Naplánujte si zimnú záhradu vo vzťahu k slnku 

Správne naplánovanie orientácie zimnej záhrady ju dokáže premeniť na dokonalý raj. Pri jej konštrukcii je samozrejmé potrebné brať do úvahy viacero faktorov, ako napríklad orientáciu domu a následné umiestnenie zimnej záhrady, aby mala čo najlepšie vlastnosti. Netreba zabúdať ani na výhľady, vzhľad a celkový dojem lokácie. Veľký vplyv na to má aj spôsob, akým chcete zimnú záhradu využívať. Chystáte sa ho využívať celoročne alebo len počas horúcich letných mesiacov? Vnútorná klíma tiež ovplyvňuje, aký stavebný materiál je potrebný. Rozhodujúci je tvar, veľkosť, vybavenie, zariadenie, aranžmán, prístupnosť zo všetkých strán, smer dverí a počet rastlín. Orientácia zimnej záhrady je dôležitá z hľadiska tepla a svetla.

Aký účel, taká orientácia

Už pri plánovaní zimnej záhrady máte možnosť vytvoriť krásny doplnkový obytný priestor, ktorý si môžete navrhnúť úplne podľa svojich predstáv. Od útulnej oázy pohody až po luxusnú kúpeľňu alebo špeciálnu kuchyňu. Môžete ju tiež flexibilne používať a podľa potreby si tu zriadiť pracovný kút či dokonca spálňu. Pri plánovaní by ste mali zvážiť orientáciu zimnej záhrady. Zimná záhrada orientovaná na juh prináša veľa slnka, preto je dôležité efektívne tienenie. Preto je potrebné zamyslieť sa aj nad veľkosťou zimnej záhrady a podmienkami na konkrétnom mieste.

Prístavba so samostatným vchodom alebo plynulé rozšírenie existujúceho obytného priestoru sú možné alternatívy, ale závisia od individuálnych okolností vášho domova. Záhrady orientované na sever sú oveľa chladnejšie. Ideálna môže byť juhozápadná alebo juhovýchodná orientácia, ktorá zabráni rušivému popoludňajšiemu slnku. A už vám nič nezabráni vychutnávať si svoju zimnú záhradu orientovanú na tú najlepšiu svetovú stranu – tou je práve tá, ktorú ste si zvolili vy sami.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať