Tipy a triky

Ako využiť zimnú záhradu počas celého roka?

Priestor v zimnej záhrade sa dá využiť rôznymi spôsobmi. Máme pre vás pár tipov ako si zimnú záhradu zariadiť k celoročnému využitiu.

K celoročnému využitiu je potrebné zabezpečiť dobrú izoláciu a dostatočné vykurovanie zimnej záhrady. V takomto prípade je nutné použiť kvalitné sklo, tesnenie a izolačné materiály, ktoré zabránia tepelným stratám a prenikaniu vlhkosti. Preto sa odporúča používať izolačné sklá, ktoré majú dve alebo tri vrstvy skla oddelené vzduchovou alebo plynovou výplňou.

Tieto sklá majú nižší prestup tepla a vyššiu priepustnosť svetla, čo zvyšuje komfort a úsporu energie. Zimná záhrada je krásnym doplnkom vášho domova, ktorý vám umožní vychutnať si prírodu aj keď je vonku zima, dážď alebo sneh.

Ak však chcete svoju zimnú záhradu využívať celoročne, musíte zabezpečiť správne vykurovanie priestoru.

Účel a štýl zimnej záhrady

Zimnú záhradu zariadiť podľa vaších predstáv a potrieb. Následne vyberiete nábytok, textílie, osvetlenie, dekorácie, ktoré budú vytvárať príjemné prostredie na oddych. Na výber je množstvo kombinácií a farebných variácií, ktoré budú spĺňať vaše predstavy. 

Rastliny

Pestovanie rastlín a kvetov v zimnej záhrade nieje nič výnimočné. Rastliny dodajú sviežosť a pestrosť vášho interiéru a zlepšia kvalitu vzduchu. Na výber je mnoho druhov rastlín, ktoré sú vhodné do takýchto podmienok. Rastliny môžete umiestniť do kvetináčov, truhlíkov, závesných košíkov alebo vertikálnych stien.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať