Zasklenie Zaujímavosti

Ako zasklenie terasy prispieva k úspore energie a zvýšeniu komfortu

Jeden zo spôsobov vytvorenia príjemného a funkčného priestoru, ktorý je využiteľný celoročne je zasklenie terasy. Zasklenie terasy má aj ďalšie výhody akým sú napríklad: úspora energie a zvýšenie komfortu.

Zasklenie terasy napomáha šetriť energiu tým, že zvyšuje solárny zisk a znižuje tepelné straty. Tepelné straty sú definované ako únik tepla z uzavretého priestoru do exteriéru.

Solárny zisk je získavanie množstvo tepla zo slnečného žiarenia. Zasklenie terasy vytvára izolačnú vrstvu medzi terasou a vonkajšim prostredim, ktorým sa znižujú tepelné straty. Zasklená terasa umožňuje viac slnečného svetla dostať sa dovnútra, kde sa zohrieva. To znižuje potrebu vykurovania v zime, a zároveň zvyšuje pocit tepla a komfortu.

Zasklenie taktiež chráni terasu pre nepriaznivým počasím, hlukom a tak zvyšuje pohodlie počas zdržavania sa na terase. Zasklenie terasy taktiež chráni pred hmyzom, prachom a ďalšími vplyvmi, ktoré by mohli znepríjemniť pobyt na terase. Zasklením terasy sa znižuje intenzita hluku z okolia, ktorý by mohol preniknúť zvonku, napríklad z dopravy, susedov, alebo zvierat. Bez ohľadu na to, či sa pozeráte na záhradu, prírodu alebo mesto, zasklenie terasy vám zaručuje súkromie a ochranu pred zvedavými pohľadmi. Zasklenie terasy je nielen estetickým ale aj praktickým riešením, ktoré šetrí energiu, znižuje nákladu na vykurovanie.

Pri rozhodovaní pre zasklenie terasy je potrebné si vybrať vhodný typ podľa vaších potrieb a možností. Na trhu nájdete viacero možností zasklenia terasy ako sú napriklad: rámový systém, bezrámový systém, posuvný systém, alebo skladací systém. Každý z týchto systémov má svoje výhody ale aj nevýhody, spôsob montáže, cenovej dostupnosti. Najlepšou voľbou je poradiť sa s odborníkmi z tejto oblasti, ktorý vám navrhne optimálne riešenie pre váš domov.

Záver

Zasklenie terasy môže navýšiť hodnotu a krásu vášho domu. Zasklená terasa je moderný a dizajnový prvok, ktorý dodáva domu štýl a eleganciu. Taktiež rozšíri obytný priestor a je ideálnym miestom na oslavy, rodinné stretnutia, čítanie, cvičenie, meditáciu, alebo iné aktivity.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať