Zaujímavosti

Typy pergol a ich možnosti prispôsobenia

Pergolu je možné prispôsobiť podľa vašich potrieb a preferencií pre vytvorenie miesta na oddych a relax. 

Na začiatok je vhodné si zvoliť aký typ pergoly, ktorý sa hodí do vášho štýlu a priestoru. Je niekoľko typov pergol, ktoré sa líšia svojim tvarom, materiálom a konštrukciami. Medzi najbežnejšie typy patria:

Pergola s pevnou strechou – Typ pergoly s pevnou strechou, ktorá vám poskytuje plnú ochranu pred slnkom, dažďom a vetrom. Táto pergola je vhodná pre miesta, kde je často zlé počasie alebo kde chcete mať maximálne súkromie. Pevná strecha môže byť vyrobená z rôznych materiálov, ako sú kov, sklo, plast alebo textil. Pergola s pevnou strechou je stabilná a trvanlivá, ale vyžaduje viac údržby.

Pergola s otvorenou strechou – Tento typ pergoly má otvorenú strechu, ktorá vám poskytne priechod vzduchu a čiastočné tienenie. Tento typ pergoly je vhodný najmä na miestach kde je príjemnejšie počasie. Pergola s otvorenou strechou je vkusná, ale nechráni vás pred poveternostnými podmienkami.

Pergola s nastaviteľnou strechou – Nastaviteľná strecha, ktorá vám umožní zmeniť stupeň tienenia alebo vetrania podľa potreby. Pergola s nastaviteľnou strechou je vhodná na miesta, kde je premenlivé počasie alebo keď chcete mať flexibilitu a kontrolu nad svojim prostredím. Pergola s nastaviteľnou strechou je praktická a multifunkčná. Na jej ovládanie je potrebné mať mechanický alebo elektrický systém ovládania.

Textilné závesy a záclony

Závesy a záclony dodájú pergole nielen možnosť regulácie množstva svetla ale aj príjemný vzhľad. Na výber je mnoho farieb, vzorov a štýlov, z ktorých môžete zladiť s vašim interiérom. Možnosť uchytenia závesov a záclon je viacero ako napríklad: zavesené na tyčiach, háčikoch, kruhoch.

Doplnok pergoly LED osvetlením

LED osvetlenie pergoly môže byť dôležitým doplnkom pri posedení aj vo večerných hodinách. Takéto osvetlenie dodá vašej pergole patričnú atmosféru a pohodu. Osvetlenie je možné zabudovať do konštrukcie alebo na povrch pergoly. Forma osvetlenia je rôznorodá ako napríklad: dekoratívne prvky, LED reťaze, lampióny apod. Je na vás akú farbu osvetlenia si zvolíte. 

 

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať