Zasklenie

Zasklenie a akustický komfort

Zasklenie sa radí ako jedným z kľúčových prvkov modernej architektúry. V súčasnej dobe zasklenie čoraz viac dostáva do popredia akustický komfort. V tomto článku vám priblížime ako ovplyvňuje zasklenie akustiku a ako moze navrhnuté riešenie podporovať nielen vizuálnu ale aj zvukovú pohodu.

V komerčných priestoroch zasklene plochy majú tendenciu odrážať zvuk čo vedie k nežiaducim ozvenám a hluku.

Takýto jav môže by problematicky napr. v otvorených kancelársky priestoroch alebo na miestach so zvýšenou úrovňou sociálnej interakcie ako sú obchodné centra. Ak je zasklenie správne navrhnuté tak izolácia od vonkajšieho a nežiadúceho hluku bude dostatočná a tým dosiahnete akustický komfort.

Materiály a technológie pre akustické zasklenie
Pre lepší akusticky komfort je správny výber materiálov a to konkrétne špeciálnych akustických skiel. Sklá sú navrhnuté tak aby absorbovali a znižovali prenos zvuku. Medzi ďalšie technológie patrí použitie viacvrstvového zasklenia s medzivrstvovými fóliami, ktoré môžu zvýšiť izolačné schopnosti a zároveň znižovať hladinu hluku.

Navrhovanie pre akustický komfort
Pri návrhu zasklievania priestorov je dôsledne brat vedomie celkovú akustickú stratégiu. To zahŕňa nielen výber správneho materiálu ale aj ich umiestnenie a orientáciu. Akustickí dizajnéri vo väčšine prípadov spolupracujú s architektmi aby riešenie bolo čo najviac optimalizované a eleminovali akustické problémy.

Údržba a starostlivosť o akustické zasklenie
Každý typ zasklenia si vyžaduje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Správnym používaním čistiacich prostriedkov zabezpečíte aby sa nepoškodila akustická integrita skla. Pravidelná kontrola okenných rámov a tesnení dosiahnete, že akustické vlastnosti zostanú na optimálnej úrovni.

Zasklenie, ktoré je navrhnuté s ohľadom na akustický komfort, môže výrazne zlepšiť kvalitu prostredia v priestoroch. Poskytuje nielen vizuálnu transparentnosť a svetlo, ale aj tiché a pokojné prostredie. S pravými materiálmi a dizajnom môže byť zasklenie transformačným prvkom, ktorý spája estetiku s funkčnosťou.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať