Tipy a triky Zaujímavosti

Zimná záhrada a jej tienenie

Priestor, ktorý ponúka zimná záhrada nám umožnuje vychutnávať si okolité prostredie aj v chladnejších mesiacoch. Na to aby sme v nej cítili príjemne, je treba myslieť na správne tienenie. ktoré nám poskytne optimálnu teplotu a svetlo.

Ako si vybrať to najvhodnejšie tienene pre zimnú záhradu?

Na výber máme z dvoch typov tienenia: vonkajšie a vnútorné. K vnutornému tieneniu radíme rôzne rolety, žalúzie, závesy alebo baldachýny, ktoré sa montujú z vnútorné strany presklenia. Výhoda tohto tienenia je jeho cenová dostupnosť, jednoduchá starostlivosť, estetický vzhľad a možnosť regulácie svetla podľa potreby. K nevýhodám môžme zaradiť nižšiu účinnosť pri zabraňovaní prehrievaniu, pretože slnečné lúče prenikajú cez sklo a zahrievajú vzduch v zimnej záhrade.

Do vonkajšieho tienienia radíme markízy, rolety, žalúzie, slnolamy alebo plachty, ktoré sa montujú na vonkajšiu stranu presklenia. Výhoda tohto tienenia vysoká vysoká účinnosť pri zabraňovaní prehrievaniu, keďže slnečné lúce sa odrážajú ešte predtým ako dopadnú na sklo. Tým sa znižuje prestup tepla a zlepšujú sa izolačné vlastnosti presklenej plochy. Medzi nevýhody patria: vyššia cena, náročnejšia montáž, ovládanie a údržba, a väčšia náchylnosť na poškodenie poveternostnými vplyvmi.

Pred samotnou montážou tienenia pre zimnú záhradu je potrebné brať do úvahy viacero faktorov: 

Orientácia zimnej záhrady

V prípade, že máte zimnú záhradu orientovanú na juh je potrebné zvážiť silnejšie a odolnejšie tienenie ako keď je zimná záhrada orientovaná na sever. Pre zimnú záhradu na východ je najviac potrebné tienenie v dopoludňajších hodinách a pre zimnú záhradu na západ je najviac potrebné tienenie v neskorých popoludňajších hodinách.

Tvar a veľkosť zimnej záhrady

Zimná záhrada väčších rozmerov s komplikovanejšou strechou si vyžaduje špeciálne tienenie, ktoré sa prispôsobí jej konštrukcií. Záhrada menších rozmerov a jednoduchšou strechou potrebuje jednoduchšie tienenie, ktoré sa vyznačuje ľahšou montážou a ovladateľnosťou.

Štýl a dizajn zimnej záhrady

Každá moderná zimná záhrada si vyžaduje tienenie, ktoré jej dodá špecifický vzhľad. Je potrebné myslieť aby tienenie nebolo príliš výrazné a nezakrylo jej krásu. Zimná záhrada s klasickým a rustikálnym vzhľadom bude potrebovať tienenie, ktoré sa zladí s jej atmosférou a pridá jej útulnosť.

Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zvyčajne odpovedáme do 48 hodín.

Dopytový formulár

  Meno Priezvisko
  E-mail
  Telefón
  Typ zasklenia
  Vaša správa
  Priložiť návrh

  Max. 10 mb, format súborov pdf, jpg, jpeg, png, doc, docx, odt, zip, rar

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Potrebujete pomôcť?

  Kontaktujte nás

  Kontaktovať